SOLD OUT

Karl-Heinz Roemmich model. Lacôte

Gitara Romantyczna, Karl-Heinz Roemmich model. Lacôte

 

(1 customer review)

René François Lacôte

Nazwany przez znanego muzykologa René Vannes’a „Stradivariusem gitary“ René François Lacôte (1785–1855) był jednym z najwybitniejszych lutników dziewiętnastowiecznych. Artysta miał swoją pracownię w Paryżu, na jego instrumentach koncertowali między innymi: Ferdinando Carulli, Dionisio Aguado, Napoléon Coste, czy Fernando Sor. Kopia którą wykonał niemiecki Maestro Karl-Heinz Römmich jest prześliczna, zbudowana z materiałów najwyższej jakości. Ma bardzo szlachetne, nośne brzmienie, jest niezwykle wrażliwa i wygodna. Gitara, ze względu na swoją delikatność, wymaga nieco innego podejścia wykonawcy, daje bardzo dużo radości i satysfakcji z interpretacji utworów XIX-wiecznych. Również muzyka barokowa zabrzmi bardzo autentycznie na tym instrumencie.

Karl-Heinz Römmich

Gitary Karl-Heinza Römmicha cechują się niezwykłą wrażliwością, przepięknym, plastycznym dźwiękiem i bardzo długim brzmieniem. Jego instrumenty są wyjątkowo przyjazne wykonawcy, mają ergonomicznie skonstruowaną szyjkę i chwytnię przez co są łatwe do grania i chętnie wybaczają drobne techniczne niedoskonałości. Wszystkie gitary Römmicha wykonane są z wyselekcjonowanego drzewa najwyższej jakości i odpowiednio długo sezonowanego. Znani gitarzyści, między innymi: Pavel Steidl, Shin-Ichi Fukuda, Xuefei Yang, József Eötvös, Artyom Dervoed, Roman Viazowskiy czy też Tomasz Zawierucha posiadają w swoich kolekcjach jego gitary.

Artysta urodził się w 1953 roku w Stuttgarcie. Mając 19 lat zbudował swoją pierwszą gitarę, dwa lata później wyjechał do Granady by uczyć się od wielkich mistrzów i poznawać hiszpańską szkołę kunsztu lutniczego. Jego mentorem był uznawany obecnie za „Padre” współczesnej szkoły hiszpańskiej Antonio Marín Montero. Źródłem jego inspiracji są również instrumenty Manuela Ramíreza, Alejandro czy też Daniela Friedericha. W Hiszpanii Karl-Heinz poszerzył również tajniki gry flamenco, jest on, co niezwykle rzadkie wśród lutników, świetnym gitarzystą i prowadził przez szereg lat swoją klasę gitary w miejskiej szkole muzycznej w Crailsheim.

Karl-Heinz mieszka w malowniczej wiosce Honhardt na południu Niemiec, od niedawna dzieli swój warsztat z synem Falko Römmichem. Jest artystą wszechstronnym, w wolnych chwilach buduje przepiękne repliki instrumentów lutników XIX-wiecznych takich jak: René François Lacôte (Paryż) czy Louis Panormo (Londyn).

Machines

Fustero

Top

Spruce

Year

2021

Measure

less than 65 cm

Fingerboard

Ebony

Condition

New

Neck

świerk

Finish

Wood polish

1 review for Karl-Heinz Roemmich model. Lacôte

  1. Tomek

    Miałem okazję pograć na tym wyjątkowo pięknym instrumencie. Bardzo nośny, szlachetny dźwięk, ta gitara jest bardzo wrażliwa, reaguje na nawet najmniejsze zmiany barwy. Sprawia dużo radości i jest bardzo fajnym urozmaiceniem koncertów. Strój obowiązkowy 428 Hz

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Our offer