SOLD OUT

Karl-Heinz Roemmich (Kopia)

Egzemplarz w naszej ofercie to piękna gitara zbudowana z najwyższej jakości świerku alpejskiego i palisandru indyjskiego. Ręcznie kładziona politura szelakowa i oryginalne.

Karl Heinz Römmich 2021 Klasycznie zbudowany instrument z warsztatu jednego z najlepszych mistrzów niemieckiego lutnictwa. Świerkowa płyta, boku i tył wykonane z palisandru indyjskiego. Piękne żyłkowanie i świetnej jakości drewno odzwierciedla przepiękne brzmienie. Nader głęboki bas, dający podstawę wciągającej harmonii, zrównoważony poziom brzmienia rejestrów i długie wybrzmienie powodują, że grającemu ciężko oderwać się od instrumentu. Pomimo już tak rozwiniętych jakościowych cech brzmienia, gitara ma duży potencjał na rozwój, co wiąże się z jej klasyczną, hiszpańską konstrukcją wewnątrz pudła. Instrument przeznaczony jak najbardziej do wykonań koncertowych, ale także czarujący brzmieniem i charakterem na nagraniach.

23,000.00 

Out of stock

Category:

Gitary Karl-Heinza Römmicha cechują się niezwykłą wrażliwością, przepięknym, plastycznym dźwiękiem i bardzo długim brzmieniem. Jego instrumenty są wyjątkowo przyjazne wykonawcy, mają ergonomicznie skonstruowaną szyjkę i chwytnię przez co są łatwe do grania i chętnie wybaczają drobne techniczne niedoskonałości. Wszystkie gitary Römmicha wykonane są z wyselekcjonowanego drzewa najwyższej jakości i odpowiednio długo sezonowanego. Znani gitarzyści, między innymi: Pavel Steidl, Shin-Ichi Fukuda, Xuefei Yang, József Eötvös, Artyom Dervoed, Roman Viazowskiy czy też Tomasz Zawierucha posiadają w swoich kolekcjach jego gitary.

Artysta urodził się w 1953 roku w Stuttgarcie. Mając 19 lat zbudował swoją pierwszą gitarę, dwa lata później wyjechał do Granady by uczyć się od wielkich mistrzów i poznawać hiszpańską szkołę kunsztu lutniczego. Jego mentorem był uznawany obecnie za „Padre” współczesnej szkoły hiszpańskiej Antonio Marín Montero. Źródłem jego inspiracji są również instrumenty Manuela Ramíreza, Alejandro czy też Daniela Friedericha. W Hiszpanii Karl-Heinz poszerzył również tajniki gry flamenco, jest on, co niezwykle rzadkie wśród lutników, świetnym gitarzystą i prowadził przez szereg lat swoją klasę gitary w miejskiej szkole muzycznej w Crailsheim.

Karl-Heinz mieszka w malowniczej wiosce Honhardt na południu Niemiec, od niedawna dzieli swój warsztat z synem Falko Römmichem. Jest artystą wszechstronnym, w wolnych chwilach buduje przepiękne repliki instrumentów lutników XIX-wiecznych takich jak: René François Lacôte (Paryż) czy Louis Panormo (Londyn).

 

Condition

New

Top

Spruce

Sides and back

Rosewood

Measure

650 mm

Fingerboard

Ebony

Saddle width

52 mm

Machines

SCHALLER

Finish

Wood polish

Strings

d'Addario ej46 ProArte

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Karl-Heinz Roemmich (Kopia)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Our offer